Milli Savunma, iç ve dış güvenliği sağlamakla gerçekleşir.

Başvuru Formu

M. TAHA GERGERLİOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı

1956 yılında Urfa’da doğdu. Müteakip yıllarda babasını memuriyeti sebebiyle ilkokulu sırasıyla Urfa Viranşehir, Rize, Bergama, Isparta, Şarkikaraağaç ve Konya’da okudu.

1966 yılında başladığı Konya İmam Hatip Lisesi’ni 1968’de Aydın, 1970’de Denizli, 1972’de Antalya, 1974’de Bursa’da tamamladı.

1976 yılında Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) kuruluşunda ve teşkilatlanmasında çalıştı.

1974’de Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ne başlayarak, 1979 yılında tamamladı.

1980 yılında Bursa eşrafından Selahattin Celab kızı Neziha Hanım ile evlendi.

1982-1983 yıllarında askerliğini Burdur 58. Topçu Tugayında kısa dönem olarak yaptı.

1997 yılından itibaren Bursa, İstanbul ve Bilecik’te markalaşmış şirketlere danışmanlıklara başladı.

1998 yılında Genel Başkanlığını Korkut Özal’ın yaptığı Demokrat Parti (DP) Genel İdare Kurulu Üyeliği ve Bursa İl Başkanlığı’nı icra etti.

2001 yılında Pendik Halk Ekmek Fabrikası yönetim kurulu başkanlığını icra etti.

2003 yılında Halk Bankası İcra Kurulu Başdanışmanlığı görevine getirildi.

2004 yılında TMSF Denetim Kurulu üyeliği görevine getirildi.

2007 yılında Başbakanlık GAP Sosyometrik Danışmanlığı görevini ifa etti.

17 Aralık 2014 tarihinde Almanya’da “Türk istihbarat teşkilatına bilgi toplamak iddiası” ile iki Türk vatandaşı ile birlikte tutuklanarak, 11 Aylık bir tutukluluk evresi geçirdi. Tutukluluk süreci sonrasında da çeşitli TV programlarına katılarak ve demeçler vererek Almanya’da yapılan işkenceleri, haksızlıkları ve başımdan geçen tüm olayları toplumumuza aktarmaya çalıştı.

2016 yılı Kasım ayında Almanya’da tutukluluk halinde başından geçen tüm olayları detaylı bir şekilde anlattığı “TAŞ MEZAR - YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE” (Motto Yayınları) isimli ilk kitabı yayınlandı.

2017 yılı Mart ayında basılan, Anayasa Değişikliği Referandum Oylaması için hazırladığı “TÜRK TİPİ CUMHURBAŞKANLIĞI - KURUMLARIN VESAYETİNDEN HALKIN İKTİDARINA” (Hayy Kitap) isimli ikinci kitabı 100.000 adet satarak, çok satanlar listesine girdi.

2017 yılından beri Hoca Ahmet Yesevi Alevi-Bektaşi Kültür ve Eğitim Derneği yönetimi ile beraber Türkiye’deki Alevi ve Bektaşi ocak, sürek, dergâh ve tekkelerinde akademik, kültürel ve sosyal etkinliklerde bulunmaktadır.

Strateji ve İstihbarat Uzmanı olarak, Uluslararası Siber Güvenlik Federasyonu (sgf) kurucu yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

2018 yılının Şubat ayında İstanbul Ticaret Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü’nde, Siber Güvenlik Yüksek Lisans Programına başladı.

Halen aktif olarak Uluslararası Finans, Yüksek Finans, Asimetrik Kamu Güvenliği, Sibernetik Siyaset, Siber ve Finansal İstihbarat konularında uzman/yönetici olarak üniversite, kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve medyaya eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ayrıca çeşitli kamu ve özel sektör alanlarında yönetim kurulu üyeliklerini sürdürürken konferanslar ve seminerler ile etkinliklerine devam etmektedir.

İSMAİL SAYGILI

Yönetim Kurulu Üyesi

1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber uzayda rol almaktadır.

2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe hem ofansif güvenlik hem de defansif güvenlik taraflarında çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır.

Ayrıca kendisine ait çeşitli blog sitelerinde de kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.

MUSTAFA HALUK KUŞÇUOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

HALİL TOKEL

Yönetim Kurulu Üyesi

NURULLAH BİLGEN

Yönetim Kurulu Üyesi

MERT TAN

Yönetim Kurulu Üyesi

İDRİS ÖZTEPE

Yönetim Kurulu Üyesi

ONUR CEM GÖKMEN

Yönetim Kurulu Üyesi

SERKAN BİLEN

Yönetim Kurulu Üyesi

ONURKAN ARIN

Yönetim Kurulu Üyesi

ERSİN ÇİVİ

Yönetim Kurulu Üyesi

MEHMET ALİ ÇETİN

Yönetim Kurulu Üyesi

MURAT HIZIR

Yönetim Kurulu Üyesi

YAKUP ÖZDEMİR

Yönetim Kurulu Üyesi

SÜLEYHA KARA

Yönetim Kurulu Üyesi

RECEP SOMUNCU

Yönetim Kurulu Üyesi